close

Норми гігієни до одягу хлопчика

Основна функція одягу — захист тіла від забруднень і метеорологічних впливів (холод, тепло, дощ та ін.), Одягатися хлопчик, підліток, юнак повинні так, щоб одяг не впадав у вічі, не привертав загальної уваги і був зручним, легким, теплим. Нижня білизна й шкарпетки мають бути з бавовняної тканини, яка краще вбирає виділення шкіри і сама не виділяє ніяких шкідливих речовин. Бавовняні шкарпетки кращі за синтетичні (еластичні) ще й тим, що вони не стискають ногу; деякі чоловіки погано переносять стискання гомілки— у них виникають неприємні відчуття в ногах, аж до оніміння. Особливо яскраво це явище буває виражене у курців: просвіт кровоносних судин у них звужений, і живлення стопи дещо утруднене. Коли гомілка стиснена, це явище поглиблюється як внаслідок прямого механічного виливу, так і рефлекторно, за рахунок додаткового звуження судин стопи. У зв'язку з цим же взуття обов’язково має бути теплим. Хронічне переохолодження ніг спричиняється до виникнення спазмів судин і розвитку досить серйозних порушень трофіки (живлення) їх внаслідок утруднення течії крові.
 

Загальною вимогою до одягу є не тільки збереження ним тепла тіла, а й забезпечення обміну повітря між тілом і зовнішнім середовищем. У будь-якому віці одяг не повинен обмежувати рухів. Особливо надійним має бути одяг хлопчиків: нерідко доводиться бачити, як вони сідають у замети, риють глибокі печери в снігу й залазять туди тощо. Одяг повинен бути такий, щоб повністю виключалася можливість оголення або недостатньої захищеності якої - небудь частини тіла: буває так, що зверху хлопчик одягнений добре, а знизу під одяг піддуває вітер або у валянки потрапляє сніг. Щоб запобігти цьому, рейтузи чи теплі байкові штакн доцільно вдягати зверху валянків, щоб сніг туди потрапити не міг. У зимовому одязі мають поєднуватися теплі об’ємні речі (вовняний светр) та вітрозахисні (щільна куртка з тканини типу «болонья»). Для голови незамінна хутряна шапка-вушанка; допустима також вовняна шапка обов’язково зі щільною стьобаною ватяною підбивкою. Навесні та восени може бути картуз чи вовняна шапка на легкій підкладці.
 

Підлітки та юнаки нерідко схильні ходити нарозхрист, з розстебнутим коміром, так, як іноді ходять герої побачених ними кінофільмів. Слід запобігати перетворенню цієї схильності на стійку звичку. Багато хто з підлітків, юнаків та чоловіків вважають за можливе в будь-яку погоду ходити легко зодягненими. Звичайно, відчуття тепла чи холоду суб'єктивне. Одному при тій самій температурі здається холодно, іншому цілком тепло. Проте абсолютно недопустим мою є манера навіть у сильний мороз ходити без теплої нижньої білизни.
 

Одяг має бути таким, щоб його неважко було чистити. Недоречні високі коміри, тугі пояси. У правильно скроєному одязі основна його вага лягає на плечі.
 

У кожного хлопчика, підлітка, юнака має бути різноманітне взуття: спортивне, робоче, домашнє. Хлопчикам та підліткам рекомендується домашнє взуття з невеликим каблуком, юнакам — легкі шкіряні тапочки без задників.

Якщо хлопчикові, підліткові, юнакові доводиться носити взуття на гумовій підошві, то всередину його треба вкласти повстяну прокладку (і регулярно слідкувати, щоб вона не ставала вологою). У гонитві за модою деякі юнаки й молоді чоловіки ладні носити взуття з вузькими носками. Воно негігієнічне, бо вузький носок стискує пальці, деформує стопу; крім того, у тісному взутті ноги дужче пітніють.
 

Уже в дитячому садку хлопчика слід привчити після повернення додому обов’язково перевдягатися в домашній одяг, чистити й дбайливо прибирати зняті речі, а не кидати їх де завгодно, щоб потім розшукувати безпосередньо перед виходом з дому. Прийшовши додому, він повинен акуратно обтрусити сніг з черевиків чи валянків, вимити брудне взуття. З дошкільного віку треба привчати хлопчика користуватися носовиком, навчити прати свій носовик і шкарпетки. 
 

Категорія: Хлопчик, підліток, юнак | Переглядів: 476 | Додав: psychologia | Теги: Норми гігієни до одягу, одяг хлопчика, Загальна вимога до одягу, Основна функція одягу