close

Гомосексуалізм серед підлітківДеякі підлітки, юнакі побоюватися контактів з жіночою статтю і (про всякий випадок) взагалі уникати жінок. Крім того, що це позбавляє підлітка, юнака можливості виробити потрібні навички спілкування з жіночою статтю, навчитися розбиратися перш за все в душевних якостях конкретних його представниць, без чого неможливо побудувати повноцінну сім’ю; декого це штовхає і на протиприродні статеві контакти з представниками своєї ж статі. Ми маємо на увазі гомосексуалізм. Незважаючи на всю настороженість та надзвичайну пильність багатьох батьків щодо інтересів підлітка, юнака, пов’язаних з жіночою статтю, вони й уявлення не мають про те, що певного роду контакти зі своєю статтю можуть бути гіршими від будь-яких контактів з жіночою статтю. Та чим більше батьки &laq ... Читати далі »


Перші статеві контакти здебільшого не зовсім успішні. За деякими даними, це спостерігається приблизно у 56% здорових чоловіків. Внаслідок надмірного збудження чоловіка може трапитися і передчасна еякуляція, і може не бути ерекції. Велику роль відіграє й те, як він поставиться до своєї невдачі. Зрозуміло, найкраще, якщо основну увагу спрямує не на самий факт невдачі, а на розумне пояснення її причин. Проте це значно ускладнюється, якщо чоловік переконаний у наявності в нього в минулому якихось неправильних дій, які могли стати причиною цієї невдачі. При цьому важливіша думка про колишні неправильні дії, ніж про нинішні, бо саме вона створює враження необоротності, закріпленості порушення. І тому настав час перейти до розмови про мастурбацію (інші споріднені позначення цього явища — онанізм, іпсація)—явище, суть якого полягає в штучному подразненні статевих органів з метою викликати специфічне приємне відчуття. ... Читати далі »


Добре здоров’я — це не лише стійкість людини проти хвороб, висока працездатність, а й повноцінність статевої функції — здатність мати дітей, вести нормальне подружнє життя. Тому запобігання порушенням статевої функції має важливе практичне значення. Ми вважаємо за необхідне розповісти також і про попередження гомосексуалізму, так званої церебральної його форми, в основі якої в багатьох випадках лежать дефекти виховання хлопчика, підлітка, юнака.
 

До чоловічого безпліддя можуть призводити дві основні причини — крипторхізм, якого своєчасно не лікували, і свинка (епідемічний паротит), у тому разі, коли вона ускладнюється запаленням яєчка (це називається орхіт).
 

Кри ... Читати далі »


Гігієна слуху підліткаМи розповімо ще про один момент гігієни — про гігієну слуху. Хлопчики, підлітки, юнаки більше, ніж дорослі чоловіки, чутливі до голосних звуків. У них легше, ніж у дорослих, виникають так звані акустичні травми — порушення органів слуху і стану центральної нервової системи внаслідок голосного звуку. А джерелом такого шкідливого для підлітків та юнаків звуку стали модні в останні десятиріччя вокально-інструментальні групи західного зразка. Далеко не всі такі ансамблі відзначаються високою музичною культурою, тому нерідко хто з них компенсує брак професіоналізму (в хорошому його розумінні) голосним звуком.

Сторонньому спостерігачеві абсолютно незрозуміло, навіщо створювати такий шум: ... Читати далі »


Як ми уже зазначали, хлопчики рухливіші за дівчаток, схильні рухатися швидше і на більші відстані. Це пов’язано як з особливостями розвитку їхнього кістково-м’язового апарату, так і з психологічними особливостями, і має як свої переваги, так і вади. Більша ініціатива, заповзятливість, схильність до різноманітних досліджень місцевості тощо — якості позитивні. Проте саме з ними, а також і з переоцінкою своїх фізичних можливостей, зокрема, в період інтенсивного наростання фізичної сили, пов’язана і велика необережність хлопчиків, ризиковані ситуації, в які вони потрапляють частіше за дівчаток, помітно більший травматизм їх.
 

Травматизм підліткаВзагалі травми в хлопчиків бувають частіше, ніж у ... Читати далі »


Важливе значення має суворе додержання режиму дня. Треба з раннього віку привчити хлопчика до певного режиму прийому їжі, сну, прогулянок. Уроки слід готувати не одразу після повернення зі школи, а через 1,5—2 години, після відпочинку на свіжому повітрі. Не можна позбавляти дитину прогулянки, караючи її цим за погані оцінки або провини.
 

Формування правильного режиму дня для хлопчикаВелике значення для здоров’я, бадьорості, високої працездатності має гігієна сну. Перед сном слід забороняти рухливі ігри, тривале читання, перегляд телевізійних передач — це збуджує нервову систему, затягує час настання сну і його глибину. Пригадаймо «Історію Власа — ледаря і лоботряса» В. Маяковсь ... Читати далі »


Основна функція одягу — захист тіла від забруднень і метеорологічних впливів (холод, тепло, дощ та ін.), Одягатися хлопчик, підліток, юнак повинні так, щоб одяг не впадав у вічі, не привертав загальної уваги і був зручним, легким, теплим. Нижня білизна й шкарпетки мають бути з бавовняної тканини, яка краще вбирає виділення шкіри і сама не виділяє ніяких шкідливих речовин. Бавовняні шкарпетки кращі за синтетичні (еластичні) ще й тим, що вони не стискають ногу; деякі чоловіки погано переносять стискання гомілки— у них виникають неприємні відчуття в ногах, аж до оніміння. Особливо яскраво це явище буває виражене у курців: просвіт кровоносних судин у них звужений, і живлення стопи дещо утруднене. Коли гомілка стиснена, це явище поглиблюється як внаслідок прямого механічного виливу, так і рефлекторно, за рахунок додаткового звуження судин стопи. У зв'язку з цим же взуття обов’язково має бути теплим. Хронічне ... Читати далі »


Гігієна хлопчикаБагато розділів гігієни хлопчика, підлітка, юнака розроблені менше, ніж відповідні розділи гігієни дівчинки, підлітка, дівчини. Якщо з питань гігієни жінки є солідна література (як наукова, так і популярна), то аналогічної з питань чоловічої гігієни немає. Річ у тому, що працівники охорони здоров’я і санітарної освіти завжди в першу чергу прагнули вирішувати питання охорони материнства й дитинства, і це цілком правильно. Адже охорона здоров’я підростаючого покоління має розпочинатися з турботи про здоров’я майбутніх матерів, тобто задовго до народження у них дітей. А жіночий організм відрізняється від чоловічого більшою чутливістю до несприятливих впливів, до недодержання гігієнічних вимог. Крім того, порушення функціонування жіночих статевих органів звичайно має ... Читати далі »


Важливий засіб фізичного виховання — загартуванняВоно являє собою систему заходів, які розвивають здатність організму швидко пристосовуватися до несприятливих впливів зовнішнього середовища і зносити без шкоди для здоров’я як різкі його коливання (перепади температури й вологості повітря, зміни атмосферного тиску), так і високі показники цих впливів (сильну спеку й холод, високу вологість повітря, підвищений або знижений тиск повітря). Основні засоби загартування — природні фактори — вода і повітря певної температури, сонячні промені. Основні правила загартування — послідовність і поступовість збільшення тривалості й величини загартовуючого впливу, систематичність, безперервність, різноманітність засобів та методів.

... Читати далі »


Постава — це вміння без особливого напруження утримувати своє тіло, зберігаючи правильну позу в різних положеннях: сидячи, під час ходьби, ігор тощо. Водночас постава — це і сама правильна поза в усіх цих умовах. При правильній поставі голова й тулуб перебувають на одній вертикальній лінії, плечі розгорнуті, трохи опущені й перебувають (праве і ліве) на одному рівні, лопатки притиснуті, груди злегка опуклі, живіт втягнутий, вигини хребта виражені нормально, ноги випрямлені в колінних і кульшових суглобах. Правильна постава цінна з двох основних причин: по-перше, для нормального функціонування всіх внутрішніх органів, по-друге, рухи людини найбільш природні, економічні й результативні. Навпаки, неправильна постава шкідлива для здоров’я, для працездатності, для зовнішнього вигляду. Наприклад, сутулість, впалі груди утруднюють роботу серця і легенів, що призводить до недостатнього постачання організму киснем, ... Читати далі »


« 1 2 3 4 »